"Az okos telefon operációs rendszerek kiemelt biztonsági célpontokká válnak. Az a támadó, aki okos telefont vesz célba, már ma is több millió áldozatra sújthat le, s ez a szám hamarosan nőni fog. A magam részéről úgy gondolom: a rosszindulatú programok szerzői számára ez maga lesz a Kánaán" - jelentette ki Rich Cannings, a Google Android biztonsági csapat vezetője.
Nem Cannings az első, aki ilyen aggályokat fogalmaz meg. A BlackBerryk, az iPhone-ok, az Android telefonok és a Windows Mobile alapú eszközök terjedésének szükségszerű velejárója, hogy magukra vonzzák a támadók, spammerek figyelmét – olvasható a VirusBuster tanulmányában.
Különösen az Apple slágerré vált iPhone-jával foglalkoznak előszeretettel a hackerek. Novemberben először jelentettek élesben terjedő férget, amely az Apple okos telefonjára specializálódott. Eredetileg Ausztráliában bukkant fel a kártevő, ám világszerte elterjedt, Ash, ikee, ikex, ike_x vagy @ikeeex néven.
Kizárólag feltört iPhone-t volt képes megfertőzni, vagyis olyat, amely felhasználójának lehetővé teszi az Apple hivatalos alkalmazás-áruházának, az App Store-nak a megkerülését, más szóval a nem engedélyezett, akár kalózprogramok futtatását. A féreg a háttérképet egy nyolcvanas évekbeli rockcsillag fotójára cserélte le, és üzenetben közölte jelenlétét.
Röviddel az ikee felbukkanása után már támadott -- mégpedig ugyanazon a biztonsági résen -- egy veszedelmesebb, iPhone/Privacy.A-nak keresztelt féreg. Ez a kártevő a telefontulajdonos minden személyes adatát leszívta: e-mailt, címeket, SMS-eket, naptárt, fotót, zenét, videót, sőt, még az iPhone alkalmazások által rögzített információkat is. Ráadásul a tulajdonos mindebből mit sem vett észre, mert - az ikee-vel ellentétben - a féreg semmi nyomot nem hagyott maga után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.