A vancouveri rendezőket minden bizonnyal az is ösztönözhette a jelentkezésre, hogy a 22 évvel ezelőtti, Calgaryban megrendezett másik hazai téli olimpia minden idők legnagyobb, 185 millió dolláros nyereségét hozta.
Nem volt zökkenőmentes a felkészülés, s a helyzet jelenleg is feszült: miközben ugyanis a vancouveri játékokra milliókat költ a tartományi kormány, megszorításokat hajt végre az egészségügy és a szociális ellátások terén. A kormányzat többek között 14 iskola bezárására és 800 tanár, valamint 233 közszolga elbocsátására tett javaslatot.
A Vancouver Sun az olimpiai költségvetést az infrastrukturális fejlesztésekkel együtt közel 8 milliárd dollárra teszi, ebből 1,75 milliárd dollárt fordítottak közvetlenül a játékokra – ez az eredetileg tervezett összeg kétszerese. De még a legkonzervatívabb becslések is 6 milliárdra teszik a teljes költséget.
Az olimpia pénzügyi helyzetét jól mutatja, hogy az eredetileg 175 millió dollárra tervezett biztonsági költségvetés mostanra 900 millió dollárra emelkedett. Ennél is beszédesebb, hogy 2003-ban, a pályázat elfogadásakor 660 millió dolláros közvetlen költség mellett 10 milliárd dolláros megtérülésre számítottak a rendezők. Mindez persze jóval a világválság előtt történt. Most a jegyeladásokból, televíziós jogokból és szponzori támogatásokból a szervezők 1,45 milliárd dollárt remélnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.