Az idei évben rengeteg szó esett az Intel küszködéséről: az amerikai chipgyártó piaci részesedése az elmúlt években folyamatosan csökkent és a vállalat idén augusztusban kiábrándító gyorsjelentést tett közzé, egyúttal jelentős létszámleépítést jelentett be, valamint a negyedik negyedévtől kezdődően felfüggesztette az osztalékfizetését. A harmadik negyedéves eredmények azonban már nem okoztak csalódást, a 13,28 milliárd dolláros árbevétel felülmúlta az elemzők várakozásait. Az árfolyam ennek megfelelően az augusztusi zuhanást követően mérsékelt emelkedést mutat, bár az év elejéhez képest még mindig csak a felét éri a részvény.
Az amerikai elnökválasztás azonban kedvező változásokat hozhat az Intel számára. Donald Trump megválasztásával versenyelőnybe kerülhet az amerikai chipgyártó, hiszen az újonnan megválasztott elnök az amerikai chipgyártás fellendítésének egyik fő szószólója volt, Tajvant vádolva az amerikai chip-üzletág ellopásával. Amennyiben Trump vámokat vetne ki a tajvani chipekre, a nagyobb méretű amerikai gyártás miatt rövid távon előnybe kerülhet az Intel a TSMC-vel szemben.
A chipgyártás „hazahozását” ugyanakkor a Biden-adminisztráció is támogatta,
Amerika a CHIPS-törvény keretében 39 milliárd dollár értékben ítélt meg támogatást és hitelt amerikai gyártóüzemek létrehozására, amelyből a TSMC összesen 11,6 milliárd dollárt, míg az Intel 19,5 milliárd dollárt nyert el. A törvényt azonban élesen kritizálta Donald Trump, így nem biztos, hogy megmarad az új elnök beiktatása után is. A törvény adta támogatásokat és hiteleket a TSMC-vel szemben eddig még nem kapta meg az Intel, azonban a legutóbbi hírek szerint a Kereskedelmi Minisztérium felgyorsította a folyamatot, és még Trump beiktatása előtt befejezné a támogatások odaítélését.
A gyengélkedő Intelre sajtóértesülések szerint a Qualcomm feni a fogát és fel is kereste a vállalatot egy lehetséges felvásárlással kapcsolatban. A híreket egyik fél sem cáfolta, azonban a Qualcomm a lehetséges versenyhatósági, trösztellenes vizsgálatok miatt az elnökválasztás kimenetelétől tehette függővé a következő lépését. A Trump-adminisztráció újbóli színrelépésével azonban várhatóan enyhülni fognak a Biden alatt rendkívül szigorú FTC és DOJ trösztellenes vizsgálatai, amik segítik a nagyobb felvásárlások létrejöttét, így egy Intel-Qualcomm tranzakciót is.
Az Intel árfolyamgrafikonján az év elejétől azonosítható egy csökkenő trendvonal, mely jelenleg 25,50 dollárnál húzódik.
A trendvonal áttörése esetén adódhat kedvező vételi lehetőség, ez esetben 27 dollárnál lenne az első rövid távú ellenállás, míg 30,5 dollár közelében egy jóval erősebb, a 200 napos mozgóátlag. A technikai kép 30 dolláros célárat mutat, belépési szint 25,50 dollár felett adódik, míg stopot 23,75 dollárnál érdemes elhelyezni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.