Az Európai Bizottság 2008-as határozata alapján 2012-ig minden hagyományos, izzószálas villanykörte gyártása fokozatosan megszűnik az EU-ban. Jelenleg 75 wattos és nagyobb izzókat már nem lehet előállítani.
A kompakt fénycsövek két legfontosabb előnye az energiatakarékosság és a tartósság. A kompakt izzók egyhuzamban történő, tartós használatnál azonban az arra érzékenyeknél szemfáradás, fejfájás léphet fel. Joggal lehet ugyanakkor abban reménykedni, hogy a jobb minőségű kompakt fénycsöveknél a fejlesztések során ki lehet küszöbölni ezeket a hatásokat.
Gyakran említett kritika, hogy a kompakt csövek fénye nem adja vissza a dolgok eredeti színét, mert a színkibocsátási karakterisztikája eltér a természetes fényétől. Az azonban mára kiderült, hogy e hatás a fénycsövek minőségével fordítva arányos, azaz a fejlettebb fénycsövek színkibocsátása jelentősen kedvezőbb. Másrészt az erre különösen érzékenyeknek a halogén izzók használatát lehet javasolni.
A Kosár magazinban közölt teszt szerint az izzók névleges teljesítményénél a mért teljesítmény több esetben közel 10 százalékkal szerényebb volt, akadt ugyanakkor több „túlteljesítő” fénycső is. Még érdekesebb a névleges és a számított élettartamot megvizsgálni: van olyan termék (Megaman), amely 15 évet ígér, de a teszt tanúsága szerint mindössze másfél évig „húzza”, emellett két Philips és egy Sylvania izzó is jelentősen elmarad az ígértektől.
A takarékos fénycsövek jellemzően 1 000 és 2 000 forint közötti összegért vásárolhatóak meg, ettől felfelé tér el a rangsor legvégén kullogó Megaman termék, melynek 2.390 forint a fellelt fogyasztói ára, a tesztgyőztes GE izzó pedig mindössze 999 forintért beszerezhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.