A rendezvény meghívott vendége volt dr. Szűcs Katalin, az elektronikus számlahitelesítéssel is foglalkozó NetLock Kft. cégvezetője, illetve Fényes Lóránd, a vállalat kereskedelmi igazgatója.
Szűcs Katalin, a NetLock Kft. cégvezetője prezentációjában röviden ismertette a résztvevőkkel, hogy a hazai elektronikus ügyintézés elterjedésének első igazán meghatározó lépése az elektronikus számlázás lehetőségének megteremtése volt. 2008. január 1-től az áfa törvény módosításával törvényi szabályozás lépett életbe, amely szerint az elektronikus számlát legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással és minősített szolgáltató által kiadott időbélyegzővel kell ellátni.
A szakember kitért arra is, hogy az elektronikus számlázás nemcsak az egyes folyamatokat gyorsítja fel, hanem az elektronikus bizonylatmegőrzés bevezetésével azt is lehetővé teszi a piaci szereplők számára, hogy az ügyvitel során keletkezett papír alapú dokumentumokat ne kelljen óriási összegekért raktárban tárolni.
„Magyarországon ma már minden jogi feltétel adott az elektronikus számlázás és -bizonylatmegőrzés széleskörű elterjedéséhez, tehát a vonatkozó szabályozások szempontjából felzárkóztunk az informatikailag fejlettebb társadalmakhoz” – mondta dr. Szűcs Katalin, a NetLock Kft. cégvezetője. „Az elektronikus számlázás bevezetésével hatékonyabbá válik a munkavégzés, mivel a több példányban kinyomtatott számlák papír-, illetve nyomtatási költsége, majd az ezt követő posta- és raktározási költség kiküszöbölhető, és nem kell hosszú időt tölteni a számlázással. A számlák könnyebb kezelhetősége miatt az ügyintézők szintén ezt az utat preferálják, az adóhatóság pedig könnyebben ellenőrizheti a számlák tartalmát, és kibocsátójának személyazonosságát, így hatékonyan tud fellépni a visszaélésekkel szemben” – tette hozzá Szűcs Katalin.
„Az elektronikus számlázás bevezetése ma már a kis- és közepes méretű vállalatok számára is elérhető, mivel a legegyszerűbb háttér-infrastruktúra például akár 100 000 forint nagyságrendű összegből is kiépíthető” – mondta Fényes Lóránd, a NetLock Kft. kereskedelmi igazgatója. „Emellett az elektronikus számlázási megoldások bevezetésére számos pályázati lehetőség indult és indul az elkövetkezendő években és a pályázatok elbírálásakor az elektronikus számlaküldés további plusz pontokat, előnyöket jelent a pályázónak. Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben a támogatott tevékenységek között nevesítve is szerepel az elektronikus számlázás megvalósítása” – tette hozzá Fényes Lóránd.
Az elektronikus számlázás hazánkban is egyre inkább terjed: a NetLock Kft. tapasztalatai szerint a hazai vállalatok nagy része mind technológiai, mind pedig gazdasági szempontból felkészültnek tekinthető az átállásra és a társaság elektronikus számlát kibocsátó ügyfelei is csak pozitív tapasztalatokról, többek között igen magas megtakarítási lehetőségekről számoltak be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.