Az ismert politikai szervezetek közül csak a Jobbik Magyarországért Mozgalom terjesztett elő panaszokat, összesen nyolcat. Más párt nem jelentkezett panasszal. Ez a körülmény értékelhető úgy, hogy a műsorszolgáltatók viselkedése a kampányban többségében megfelelt a pártok elvárásának – áll az ORTT közleményében. A nézőktől és hallgatóktól összesen nyolc beadvány érkezett, tíz a civil szervezetek részéről, kettőt pedig „egyéb” kategóriába sorolt a bizottság.
Figyelemre méltó tény, hogy az összesen huszonnyolc panaszból egyetlen egy sem érintette a Duna Televízió Zrt.-t, azaz sem politikai párt, sem magánszemély, sem társadalmi szervezet nem kifogásolta az adó műsorszámait. Annak ellenére sem, hogy a csatorna jelentős terjedelemben foglalkozott hír- és elemző műsoraiban a választási kampánnyal, a pártok terveivel és elképzeléseivel, a politikai küzdelmek alakulásával a választás első és második fordulójában.
A panaszbizottság jelentése tehát visszaigazolni látszik a köztelevízió törekvésének sikerességét, miszerint kiemelten ügyelt a politikai versenybe beszálló pártok kiegyensúlyozott és a közszolgálati normáknak megfelelő, korrekt, tisztességes szerepeltetésére.
Szabó Béla, az ORTT Panaszbizottságának soros elnöke szerint idén összességében is feltűnően kevés panasz érkezett, ami szerinte azzal magyarázható, hogy megszokták egymást a partnerek. A műsorszolgáltatók pedig vélhetően az eddiginél is jobban ügyeltek a pártok igényeire, a politikai erők kiegyensúlyozott bemutatására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.