A Virgin Atlantic vezetője egyértelműen kijelentette: az Európai Bizottságnak nemet kell mondania a két légitársaság együttműködésére. Richard Branson azt sem zárta ki, hogy jogi lépéseket tesz, ha Brüsszel nem tesz eleget az elvárásainak.
A légitársaság tulajdonosa úgy látja, hogy az Európai Bizottság jelenleg téves, félretájékozott és lusta módon áll a kérdéshez. Hozzátette, hogy a transzatlanti légiszövetséget ugyanúgy kell kezelni, mint a BA és az Iberia múlt héten jóváhagyott szövetségét. A spanyol-brit együttműködés nyomán a világ egyik legnagyobb légitársasága jön létre, amely évente 58 millió utast szállít – írja a Guardian.
Ehhez a konglomerátumhoz csatlakozna részben az American Airlines a jelenlegi tervek szerint. A BA úgy látja, hogy a megállapodás hasznos lesz az utasok számára, Branson viszont állítja, hogy nem csak a brit és amerikai légiközlekedés, de az utasok számára is káros lehet az üzlet. Az amerikai légicégekben legfeljebb 25 százalék lehet külföldi tulajdonosé, így fúzióra nem lehet számítani, viszont a cégek jövedelem- és kapacitás megosztással üzletelhetnek. Ha pedig a tulajdonosi szerkezet nem változik, az Európai Bizottság versenyjogi szempontból nem vizsgálja az ügyet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.