Április 9-én a Magyar Villamos Művek Zrt. megtartotta évzáró rendes közgyűlését.
A Közgyűlés elfogadta az MVM Zrt., illetve az MVM Társaságcsoport 2009. évi gazdálkodásáról és vagyoni helyzetéről készített társasági illetve összevont (konszolidált) beszámolóját és üzleti jelentését. Mártha Imre vezérigazgató a beszámoló ismertetése keretében kiemelte, hogy az MVM Csoport fennállásának legeredményesebb évét zárta, melynek jelentőségét tovább növeli, hogy a kiemelkedő jövedelmezőséget több nehezítő külső és belső körülmény – a gazdasági válság okozta villamosenergia-igény csökkenés, vagy az alacsonyabb nagykereskedelmi értékesítési árak – ellenére sikerült elérni.
A közgyűlés a Társaságcsoport 2009. évi összevont (konszolidált) mérlegét és eredmény kimutatását 814 727 millió Ft összevont (konszolidált) mérleg főösszeggel, és 60 811 millió Ft összevont (konszolidált) adózott eredménnyel fogadta el.
A közgyűlés elrendelte, hogy a társaság a 2009. évi adózott eredménye terhére fizessen összesen 35 055 millió Ft osztalékot a társaság részvényeseinek, azaz alapvetően a magyar államnak, amely az MVM-nek 99.87 százalékos tulajdonosa. Tekintettel arra, hogy 2009 decemberében a tulajdonos döntése alapján 20 Mrd Ft osztalékelőleg fizetésére került sor, a még fennálló osztalékfizetési kötelezettség mintegy 15 Mrd Ft, melynek a tulajdonos magyar állam részére történő kifizetésére a közgyűlés döntése alapján ez év augusztusától kerül sor.
A Közgyűlés elfogadta az MVM Zrt. valamint az MVM Csoport 2010 évi üzleti tervét és az elkövetkező két üzleti évre vonatkozó kitekintést. A tulajdonosok egyben elfogadták az MVM Csoport aktualizált középtávú üzleti stratégiáját. Mártha Imre vezérigazgató a napirend kapcsán hangsúlyozta, hogy a stratégia kiemelt feladatként rögzíti a cégcsoport tőzsdei elvárásoknak is megfelelő átlátható, eredményes működését. Fontos feladat az MVM hazai piacon való tulajdonosi jelenlétének erősítése, elsősorban az MVM termelői portfoliójának fejlesztését szolgáló beruházások folytatása révén.
A Közgyűlés tulajdonosi döntéssel is megerősítette, hogy hazánk (ahogy a MOL esetében is) az MVM Csoportnál a rendszerirányítás tevékenységi függetlenségét az integrált vállalatcsoporton belül rögzítő ITO (Independent Transmission System Operator) modellt választja az Európai Unió III. liberalizációs csomagjában a hálózatüzemeltető szervezet és a nemzeti energiatársaság viszonyát rögzítő megoldások közül – a hazai szabályozási környezet változásával is összhangban.
A Közgyűlés tájékoztatást kapott az MVM csoport beruházásainak helyzetéről, illetve az erőművi projektek alakulásáról. A kedvező árú, és környezetkímélő hazai villamosenergia-ellátás biztosítása érdekében indított fejlesztések előkészületei ütemesen haladnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.