A Pannon Fejlesztési Alapítvány létrehozásával az alapítók célja az volt, hogy a nyugat-dunántúli térség gazdasági fejlődését a kutatás-fejlesztés helyzetének javításával, a gazdasági szereplők közötti tudás- és információmegosztás intenzitásának fejlesztésével és a hálózati együttműködések erősítésével segítse elő.
Az alapítvány céljait a Pannon Mechatronikai Klaszter hajtja végre, és a célkitűzéseket a Technológiai Centrum program keretében valósítják meg.
Az alapítvány aktívan részt vesz a térség felsőfokú és középfokú műszaki oktatásának fejlesztésében, a különféle ipari kutatás-fejlesztési programokban és projektekben.
A klaszter tagjainak árbevétele összesen megközelíti a 100 milliárd forintot, alkalmazottaik száma pedig meghaladja az 5000 főt. A szerveződés arra törekszik, hogy minél szélesebb körű kapcsolati rendszert építsen ki a térség aktív és fejlődőképes termelő gépipari vállalkozásaival.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.