Ám Tony Hayward töredelmes bűnbánata vélhetően nem fogja megenyhíteni az amerikai törvényhozókat, akik az Egyesült Államok történetének legsúlyosabb környezetvédelmi katasztrófájáról kérdezik majd a BP vezérét.
Az AP által ismertetett, előre elkészített vallomásában Hawyard elismerte, hogy az olajfúró torony elsüllyedését előidéző robbanásnak sohasem lett volna szabad megtörténnie. Az AP szerint valószínűtlen, hogy a kongresszusi képviselők – különösen a idei választási évben – elfogadják Obamának a BP-vel szemben mutatott békülékenyebb hangnemét.
Az amerikai elnök ugyanis a BP vezetőivel történt találkozása és a 20 milliárd dolláros kártérítési alap bejelentése után kijelentette, a BP "erős és életképes társaság". A hírek hatására a cég részvényeinek árfolyama emelkedni kezdett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.