A Bloomberg által megkérdezett szakértők szerint a British Petroleum vállalati adósságleveleinek CDS-felára az úgy nevezett junk creditek színvonalára emelkedett a hét második felében, részvényeinek árfolyama ellenben utoljára 1997-ben volt ilyen alacsony – mindez olyan piaci félelmekre utal, amelyek az olajkút-balesetből kifolyólag már a BP teljes megrokkanásával számolnak. Igaz, a péntek délelőtti tőzsdei kereskedés során 1 százalékkal emelkedett a BP árfolyama.
A BP a Financial Times szerint időközben diplomáciai affér tárgyává vált Nagy-Britannia és az Egyesült Államok között. Amerika Mexikói-öböllel szomszédos államaiban nőttön nő az elégedetlenség az angol kőolajtársaság válságkezelsével szemben. A washingtoni kormányzat által felkért tudóscsoport most publikált jeleentése szerint radásul a sérült kút akár napi 40 ezer hordónak megfelelő nyersolajjal is szennyezhette az öblöt, és a múlt heti részleges kútlezárás nyomán is a szennyezés alkalmasint napi 25 ezer hordóra csökkent.
Szerdán Barack Obama elnök – külpoitikai szakújságírók egybehangzó véleménye szerint – szokatlanul éles hangú bírálatot mondott a BP felsővezetésének, illetve az őt biztosító angol Royal & Sun Alliance-nak (R&SA) címezve. John Napier, az R&SA elnöke azonnal visszutasította az elnök vádakat, tegnap pedig David Cameron brit miniszterelnök interveniált a BP érdekében – annak „felbecsülhetetlen nemzetgazdasági értékére” való hivatkozással.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.