A cég közölte, hogy a senzeni üzemben dolgozók bérét közel 70 százalékkal emeli meg október elsejével, ha a munkások eleget tesznek bizonyos feltételeknek. A munkavállalókkal a múlt héten közölték először, hogy a bérüket 30 százalékkal emelik meg. A tajvani cég Dél-kínai üzemében idén eddig 10 munkás követett el öngyilkosságot. A Foxconn közölte, hogy a második béremelés nyomán csökken a nyomás a dolgozókon, akiknek így kevesebbet kell túlórázniuk.
Az AFP jelentése szerint a béremelést követően a Foxconn dolgozói október elsejétől 2 ezer jüant, azaz mintegy 71 ezer forintot keresnek átlagosan. A tajpeji székhelyű Grand Cathay Securities elemzője úgy látja, a Foxconn lépése más vállalatok is arra presszionál majd, hogy emeljék a béreket. Mars Hsu úgy fogalmazott: az olcsó kínai munkaerő korszakának vége.
Mint arról korábban beszámoltunk, Kínában átalakulóban van a munkaerőpiaci helyzet, miután folyamatosan csökken a piacra lépő fiatal munkavállalók száma. Ezáltal a 17-25 év közötti dolgozók alkupozíciója javul, ezt pedig az utóbbi időben már sztrájkokkal hozzák a vállalatok tudomására. A jelenség legjobb példája a Honda alkatrészgyártó üzemének sztrájkja, amely egy hétre lebénította a japán autógyár teljes kínai termelését. A munkabeszüntetésnek a Honda béremelési ajánlata vetett véget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.