A Magyar Televízió több mint egy éve használja Bojtár utcai gyártóbázisát, amiért azonban már féléves bérleti díjjal tartozik. A gyártóbázist létrehozó és működtető Millenniumi Média bízik abban, hogy az új médiatörvény alapján felálló kuratórium sikeresen megoldja az előállt helyzetet.
A köztévé legnagyobb beszállítója az MM Kft., mely minden hónapban a bérleti díjat és a komplexum üzemben tartási díját számlázza ki a médiumnak. Az MTV menedzsmentje az állami elvonásokat követően, februárban megállapodott beszállítójával a bérleti díjak halasztott fizetéséről, azonban az üzemben tartási díjat fizeti a televízió.
Sándor István, az MM Kft. ügyvezető igazgatója megkeresésünkre elmondta: a felhalmozott tartozás már eléri az 1,350 milliárd forintot. A társaság a hátralék fizetéséről tárgyalni kíván a televízió tulajdonosi testületével mely egyelőre nem állt még fel. Az új médiatörvény alkalmazását követően szeretnék mihamarabb megoldani a kialakult helyzetet - mondta el a köztévé legnagyobb hitelezője. Az MTV megkeresésünkre azt a tájékoztatást adta, hogy nem áll módjukban jelenleg a tartozás kifizetése, azt a pótlólagos állami támogatás megérkezésekor tudják majd rendezni.
Az MTV új gyártóbázisának létrehozásáról az első Orbán kormány hozott döntést, a megvalósításáról pedig az ezt követő kormányok döntöttek. Az MTV új gyártóbázisának megépítéséhez szükséges tőkét a Millenniumi Média és egy német, részben állami tulajdonban álló bank biztosította, a cég a gyártóbázist piaci áron bérli.
Mint arról beszámoltunk, a Magyar Televízió költségvetése idén 9,5 milliárddal szűkebb. Az elmúlt öt évben nyereségesen gazdálkodott a köztévé, az ezt megelőző 10 év gazdálkodása során azonban közel 50 milliárdnyi veszteséget halmozott fel a televízió. Nagy Attila, az MTV gazdasági igazgatója úgy látja, a közmédiumok kiszolgáltatott helyzetben vannak, hiszen elsősorban állami támogatásokból gazdálkodnak, melyek mértéke időről időre változik.
A televízió saját kereskedelmi bevételei az összköltségvetés töredékére nyújtanak csak fedezetet, amelyek 2009-ben a 4,626 milliárd forintot értek el, az idei évre ezt a tételt egy minimális visszaeséssel, 4,513 milliárd forintra kalkulálja a televízió vezetősége.
Az idei év során közel 9 milliárd forint személyi jellegű ráfordítása lesz a legnagyobb köztévének, mely összege 2007-ben még 12 milliárdra rúgott. A bérleti díjak és egyéb rezsiköltségek 4 milliárd forintot tesznek ki. Ezen költségek finanszírozására kapja a televízió az üzembentartási díjat, mely az idei évben 10 milliárd forint. A köztévé menedzsmentje a probléma megoldására hitelfelvételt javasolt a médium működését felügyelő kuratóriumnak, amely azt el is fogadta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.