A GM 5 milliárd dolláros hitelkeretet alakított ki számtalan pénzintézet, többek között a Crédit Suisse, a Citigroup és a JP Morgan közreműködésével. Az autógyártó óriás a Bloombergnek nyilatkozó informátorok szerint akár már holnap benyújthatja a tőzsdei bevezetéshez szükséges dokumentumokat, amelynek fedezetéül szolgál a hitelkeret. Ugyanakkor a részvényeladások kezdeti időpontja egyelőre nem ismert.
A vállalat 12-16 milliárd dollár értékben adhat el részvényeket, ezzel az Egyesült Államok történetének egyik legnagyobb privatizációja kezdődhet meg, hiszen a GM 61 százalékát jelenleg az amerikai állam birtokolja. A bennfentesek szerint Washington a GM részvényeinek ötödét, 304 millió papírt szeretne eladni.
A tőzsdei bevezetések tekintetében a GM akciója a második lehet a Visa 19,7 milliárd dollárra rúgó bemutatkozása mögött. Ugyanakkor a Fukoku Capital Management tokiói elemzője, Yuuki Sakurai arra figyelmeztet, a cégnek óvatosan kell megválasztania a tőzsdei bevezetés időpontját. A GM a szakértő szerint nem rendelkezik élvonalbeli zöld technológiával és kérdéses, sikerül-e magához csábítania a befektetőket akkor, amikor az Egyesült Államokban csökken a fogyasztás.
A GM mai, második negyedéves jelentésében 1,3 milliárd dolláros nettó profitról számolt be, 2 milliárd dolláros adózás előtti eredmény mellett. A detroiti óriásvállalat 33,2 milliárd dolláros árbevételt jelentett. Mind az amerikai, mind az európai kontinensen javított a vállalat: Észak-Amerikában a korábbi 1,2 milliárd dollárról 1,6 milliárd dollárra emelkedett az adózás előtti eredmény, míg Európában a veszteség 0,3 milliárd dollárról 0,2 milliárd dollárra csökkent.
Chris Liddell, a GM pénzügyi igazgatója elégedetten nyilatkozott az eredményről, amely szerinte alátámasztja, hogy a vállalati célok megvalósíthatóak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.