"A BYD egy fiatal és ígéretes vállalat, amely dinamikus növekedést mutat fel" – fogalmazott a kínai Senzenben tett látogatása során Warren Buffett. Az amerikai milliárdos cége, a Berkshire Hathaway a cég 10 százalékát birtokolja, és Buffett nyilatkozata, miszerint a BYD vezető szerepet tölt be a jövőben, jelentős segítséget nyújthat a gazdasági nehézségekkel küzdő cégnek. Ezt jelzi, hogy a BYD részvényeinek árfolyama 3,6 százalékkal emelkedett Buffett beszédét követően.
Bár a tavalyi évben a BYD volt a legnagyobb növekedést felmutató kínai autógyártó, az értékesítések 19 százalékkal estek augusztusban, és a vállalat közölte: nem biztos, hogy eleget tud tenni a Kaliforniának szállítandó elektromos autókkal kapcsolatos ígéretének. Az idei eladási várakozásait pedig 800 ezerről 600 ezer darabra mérsékelte a cég, amely Buffett látogatásáig 19 százalékos árfolyamzuhanást szenvedett el.
"Buffett jelenléte segíthet a bizalom visszaszerzésében" – mondta a Bloombergnek Klaus Paur, a TNS Research International elemzője, aki szerint a BYD csalódást keltett a piacon, mivel egyelőre nem váltja be ígéreteit. Az eredetileg akkumulátorok gyártására szakosodó cég 2003-ban lépett be az autópiacra, és öt évvel később megkezdte az első, hálózatról működtethető hibridautó gyártását. A tervek szerint a BYD ebben az évben megkezdi az E6 jelzésű elektromos modellje értékesítését az Egyesült Államokban, jövőre pedig az európai piacin is megjelenik a kocsival. Az E6 a cég szerint hat órás menetidőre képes cirkáló üzemmódban, ez mintegy 300 kilométeres távolságnak felel meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.