A Which? brit piackutató cég jelentése szerint a Ryanair, Bmibaby, Easyjet, Monarch, Thomas Cook Airlines is több tízszeresét számolja fel a kártyás fizetésért valóban járó díjnak. A bankok Nagy Britanniában csupán 10 pennyt – nagyjából 32 forintot – számolnak fel tranzakcióként, a vásárlónak ugyanez viszont már átlagosan 5 fontjába – mintegy 1607 forint – kerül.
Nincs ez máshogy nálunk sem. Az Easyjet-nél egy Budapest-Genf viszonylatra szóló véletlenszerűen kiválasztott menettérti jegy Visa Electron kártyával a meghirdetett árért – 20 800 forintért – vihető. Ugyanez Visa betéti kártyával már 1500 forinttal többe, 22 300-ba kerül, míg hitelkártyával 3400 forinttal kell ráfizetni a kiválasztott jegyre, azaz 24 200 forinttal lesz vékonyabb a bukszánk – írja a Turizmus Online.
Hasonlóan „szankcionálja” a Wizz Air, ha nem az általuk előnyben részesített módon óhajtjuk kiegyenlíteni a fuvar díját. Náluk egy tetszőleges időpontra foglalt Budapest-Stockholm retúr járatra a „Wizz Air hitelkártyás” viteldíj 18 980 forint, banki átutalással vagy Maestro kártyával 20 360, míg MasterCarddal vagy Visával fizetve már fel is ugrott az közel 19 ezres alapár 21 370 forintra.
Az utasok hasonlóan indokolatlannak tűnő többletfizetésre kötelezésére remek hazai példa volt a tiszavirág életű Budapest-Debrecen járatra történő jegyváltás esete. Az Ostfriesische Lufttransport (OLT) és a Malév által 2006-ban alig félévig üzemeltetett járatra budapesti indulásnál lehetetlen volt online jeggyel érkezni a Ferihegyre. A jegyet közel 5000 forintos plusz költségért futárral kellett kiszállíttatni vagy ugyanennyiért felvenni a reptéren szintén papír formájában a fővárosi reptéren. Ellenben, ha Debrecenből indult az ember, akkor a csöppnyi vidéki légikikötőben és cívisvárosban oda lehetett állni a check-in pulthoz egy útlevél és a foglalási kód birtokában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.