A kormány elfogadta és az Országgyűlés elé terjeszti a patikaliberalizációs moratóriumról és a korábbi évek tapasztalatairól szóló jelentést – jelentette be Nagy Anna kormányszóvivő. A következő lépés a tapasztalatok parlamenti megvitatása lesz, majd az év végén születhet döntés a további szabályozásról.
A kormány kérésére 21 írásos vélemény érkezett a szakma szereplőitől, ezek alapján készült el a jelentés – közölte a kormányszóvivő. A legfőbb megállapítás az, hogy a különböző gyógyszertárak nem egyenlő esélyekkel indulnak a piacon, a kistelepülések patikái sokkal rosszabb helyzetben vannak, mint a városiak.
Jelentkezzen Ön is a Világgazdaság Egészségügyi konferenciájára: Merre tart az egészségügy? – Stratégia, szerkezetváltás, működésfejlesztés Az előadók között találkozhat Réthelyi Miklóssal, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium miniszterével, Szócska Miklóssal az egészségügyi ágazatot irányító államtitkárral és Horváth Endrével, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkárával. Időpont: 2010. november. 4.
Nagymértékű az eladósodottság, és kevés saját gyártású gyógyszert adnak el. A patikaliberalizáció időszakában sok városi gyógyszertár nyílt meg, ezek elszívták a forgalmat a vidékiek elől. A jövőbeli szabályozásról az Országgyűlés novemberben dönthet, arról, milyen javaslatokat terjeszthet a plénum elé a kormány, Nagy Anna egyelőre nem árult el konkrétumokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.