BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kevesebb, de különleges fürdőberuházás kell

Elég már a sok egyforma gyógyfürdőből: vagy a meglévők felújítására, korszerűsítésére kell fordítani a Széchenyi terv forrásait, vagy összesen 2-3 olyan fürdőt kell építeni, amelyek igazán különlegesek, s sokkal többet nyújtanak, mint a jelenlegiek – jelentette ki Kovacsics Imre a Spa & Wellness konferencián tartott előadásában. Az elmúlt években számtalan település fogott fürdőfejlesztésbe, ezek azonban gyakran "egy kaptafára" készültek el.

A Spa Hungary Holding vezérigazgatója ismét hangoztatta: nem törvényszerű, hogy egy önkormányzati tulajdonban lévő fürdő veszteséges legyen, feltételezve, hogy a piaci alapon működő létesítményektől nem várnak el szociális ellátási funkciókat.

Kovacsics Imre szerint a mindenkori kormánynak segítenie kell a nemzeti kínálatunkban meghatározó fürdőket, de nem anyagi támogatással, hanem a megfelelő gazdasági környezet kialakításával, így például a szolgáltatás áfa-kulcsának mérséklésével, a rászorulóknak nyújtott gyógyászati kezelési hozzájárulás mértékének növelésével, valamint az üdülési csekk, illetve a rekreációs kártya minél szélesebb körű alkalmazásának előmozdításával.

Mint ismeretes, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) új Széchenyi kártyájával a turizmuson belül is az egészségturizmus kiemelt fejlesztését szeretné elérni. A cél az, hogy az elmaradott térségek felzárkózzanak, fejlesszék a nemzetközi jelentőségű gyógyhelyeket. Védjék hazánk természeti adottságaitgarantálják azok minőségét, cél továbbá a gyógytérségek, gyógyászati szolgáltatások - az orvosi szolgáltatásokra alapozva - a minőség garantálása.

Az Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Főigazgatóság nyilvántartása szerint Magyarországon mintegy 1.200 hévízkút, 220 elismert gyógyvíz, 195 elismert ásványvíz, 5 gyógybarlang, 5 helyszíni kitermelésű iszap és 13 gyógyhely található.

A nemzetközi jelentőséggel bíró fürdők száma 17, amelyek földrajzi eloszlását tekintve egyértelműen látszik, hogy Nyugat-Dunántúl és Közép-Magyarország - a budapesti gyógyfürdők révén - markáns nemzetközi vonzerejű gyógy- és termálfürdőkkel rendelkezik.

Magyarország nemzetközi jelentőséggel bíró fürdőhelyei az ország vendégforgalmának egyre nagyobb arányát bonyolítják: míg 1999-ben 48,4, 2009-ben már 56 százalékkal részesültek az országban töltött vendégéjszakák számából.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.