A széles körű vizsgálat a The Wall Street Journal szerint arra is kiterjed, hogy Hurd megosztott-e bennfentes információkat 2008-ban egy hostesszel még a szerződés bejelentése előtt, azzal kapcsolatban, hogy a HP 13,9 milliárd dollárért felvásárolja az Electronic Data Systems technológiai-tanácsadó vállalatot.
Mark Hurd tagadta, hogy kapcsolat fűzte volna Jodie Fisherhez, a HP alkalmazottjához, aki szexuális zaklatással vádolta meg őt, és ez vezetett Hurd elmozdításához. Utóbb a vezérigazgató beismerte a viszonyt. Az SEC Hurd vállalati költségelszámolását is vizsgálja, azt, hogyan használta fel a vállalati pénzeket, a Fisherrel folytatott találkozókon.
Mint arról beszámoltunk, Mark Hurd hivatalosan nem megfelelő üzleti magatartás miatt kényszerült lemondásra: a HP szerint a vezérigazgató elítélhető módon járt el, amikor Jodie Fishernek adott találkozóinak költségeit cége számlájára könyvelte el. Fisher egy a HP-hez küldött levélben azt állította, hogy Hurd szexuálisan zaklatta, de a The Wall Street Journal kiderítette, hogy egy másik fontos állítás is szerepelt a lemondáshoz vezető levélben.
Fisher ugyanis azt is állította, hogy Hurd 2008 márciusában elmondta neki, hogy a HP megvásárolja az Electronic Data Systems (EDS) nevű céget. A konszern csak májusban jelentette be a 13,9 milliárd dolláros vásárlást. Ezzel kapcsolatban nyomoz most a tőzsdefelügyelet.
A lap úgy tudja, hogy a HP vezetősége nem akart megválni Hurdtől és nem hitte el a bennfentes információk kiadásával kapcsolatos vádakat, de a vezér elveszítette a bizalmat azzal, hogy a kezdetekkor a viszony tényét is tagadta. A menedzser jelenleg a HP egyik fő riválisánál, az Oracle-nél tölt be vezérigazgatói posztot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.