A munkaidőkeretben történő foglalkoztatás sok vállalatnak előnyös, hiszen így minimálisra csökkenthető a rendkívüli munka után fizetendő bér, a rugalmas beosztásnak köszönhetően pedig akár 4 vagy 12 órában is behívható a munkavállaló.
A rugalmas beosztás és a bérköltségek csökkentése miatt sokan tértek át a munkaidőkeretre, csakhogy erre a foglalkoztatási formára speciális előírások vonatkoznak. Ezeket azonban Divinyi Mónika, az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség szakmai koordinátora szerint még a cégek nagy része nem alkalmazza megfelelően.
A leggyakoribb hibák közé tartozik például, hogy a dolgozóval nem közlik előre a munkaidő-beosztást, vagy nem veszik figyelembe ledolgozott óraként az engedélyezett fizetett távolléteket (például a szabadságot). Sokan azt sem látják át, hogy a ledolgozandó órák száma még ugyanolyan hosszú (például három hónapos) kereteknél sem mindig azonos.
„Amennyiben a beosztásokat készítő szakember nem látja át megfelelően az összetett szabályokat, még az is előfordulhat, hogy a vállalatnak rendkívüli munkavégzésért kell bérpótlékot fizetnie, pedig minden alkalmazott a beosztása szerint dolgozott” – mondta a szabályokkal kapcsolatban Divinyi Mónika.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.