A világpiaci trendeket figyelve az elemzők 2011 harmadik negyedévére jósolják az okostelefon-forradalom nemzetközi fordulópontját: várhatóan ekkor már az újonnan vásárolt készülékek 50 százaléka ebbe a kategóriába fog tartozni . Az okosmobil-penetráció növekedésének tempóját látva 2011 az okostelefonok, valamint az ezekhez tartozó applikációk éve lesz.
A készüléktípus robbanásszerű terjedéséhez több feltételnek kellett egy időben teljesülnie. „A technikai feltételek – úgy mint az egyre nagyobb tudású és egyre inkább felhasználóbarát készülékek tömeges megjelenése vagy a szélessávú mobilinternet-hozzáférés – és az emberi igények együtt teremtették meg az okostelefonok térhódításának alapját. Utóbbi talán a legfontosabb, hisz végső soron mindig a felhasználók döntik el, mi válik sikertörténetté. Az elmúlt évek fontos változása, hogy az információ azonnali megszerzése és az élmények valósidejű megosztása ma már a mindennapok részévé vált; ehhez az okostelefonok biztosítják a leggyorsabb és egyben legkényelmesebb feltételeket, legyen szó email-ezésről, közösségi média-jelenlétről. Említhetem példának akár a navigációs (GPS) applikációk használatát is vagy a T-Mobile műsorújság-applikációját, amelynek segítségével gyakorlatilag bárhonnan felvehetünk tetszőleges tévéműsorokat úgy, hogy a készülék, mint egy távirányító, kapcsolatba lép az otthoni IPTV set-top-box-szal.” – mondta Király István, a Magyar Telekom marketing vezérigazgató-helyettese.
Az okostelefonok jelenthetik az egyik lehetséges megoldást a XXI. század egyik legnagyobb kihívására: elterjedésük nagy szerepet játszhat a digitális szakadék, az információkhoz való hozzáférés egyenlőtlenségeinek csökkentésében. Ságvári Bence szociológus szerint a digitális írástudás szintje szorosan összefügg az internethasználattal. Azok számára, akik anyagi, vagy más okokból eddig nem használták az internetet, az egyre csökkenő készülék- és tarifaárak miatt elérhető közelségbe kerül a világháló, és ezzel elindulhatnak egy olyan úton, amelynek során lépésről lépésre csökkenthetik lemaradásukat.
Az emberek közti kommunikációban már most kézzelfogható változást hozott az okostelefonok megjelenése. A Nyíri Kristóf filozófus nevével fémjelzett, tíz éven át tartó kutatás szerint a mobiltelefónia széleskörű elterjedése óriási hatással volt a közösségszerveződésre. Ugyanakkor „az okostelefonok segítségével intenzívebben éljük meg jelenünket. Ez az eszköz lehetőséget ad arra, hogy visszatérjünk a kommunikáció őseredeti állapotába, amikor külső kontroll és nyomás nélkül vizuális és auditív síkon zajlik a párbeszéd, mindez egy külső eszköz segítségével.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.