Közlése szerint ez összesen hat charter törlését jelenti: azok, akik ezekre az időpontokra foglaltak utazást, átfoglalhatnak egy április utáni időpontra, vagy egy másik desztinációra, vagy visszakapják a pénzüket. Mint mondta, az utóbbi hetekben érezhetően megnőtt azon ügyfeleik száma, akik érdeklődtek a tunéziai helyzetről, valamint néhányan már a charterek törlése előtt lemondták az útjukat.
Mint ismeretes, a Külügyminisztérium egy január 12-i közleményében arra kérte a magyar állampolgárokat, hogy halasszák el tunéziai utazásukat a zavargások miatt. Az ottani események azonban egészen mostanáig nem érintették negatívan a hazai kiutaztatási piacot.
„Ennek oka, hogy jelenleg egy szervezett magyar csoport sincs kint Tunéziában, és januárban nem is terveztek az irodák charterjáratokat az országba” – mondta a Világgazdaságnak Molnár Gabriella , a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének elnöke. „A zavargások és az instabilitás elhúzódása a továbbiakban természetesen visszavetheti az észak-afrikai desztináció iránti keresletet” – tette hozzá.
Tunéziából sorra menekítik ki a turistákat a nemzetközi irodák is. A Thomas Cooknak például 1800 turista hazatérését kell megszerveznie. A turizmust ért károk különösen a magas munkanélküliségi adatok fényében jelentősek, mert bár a szektor csupán a GDP hét százalékát adja, az idegenforgalomban 350 ezren dolgoznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.