Kollégája, Betrand Rochette szintén panaszt emelt a francia ügyészeknél és a harmadik vezető is hasonló lépésre készül. Balthazard ügyvédje közölte: bűnvádi panaszt emeltek ismeretlen személyek ellen annak felderítésére, hogy ki gyanúsította meg a volt menedzsert. A jogi képviselő szerint az a tény, hogy ismeretlen személyek információjára alapozva vádolták meg Balthazard-t, sérti a menedzser becsületét, amellett, hogy a vádak teljes mértékben megalapozatlanok. A francia nyomozóhatóságok döntenek arról, hogy eljárást indítsanak-e az ügyben.
Eközben a Renault már megtette feljelentését az elektromos autó programmal kapcsolatos ipari titkok ellopásával kapcsolatban. A feljelentést a cég "ismeretlen személyek ellen" tette többek között ipari kémkedés, korrupció, és lopás gyanújával. Most a francia hatóságokon a sor, hogy eldöntsék: elindul-e a büntetőeljárás az ügyben - írja a Bloomberg.
A feljelentésre egy héttel azután került sor, hogy a Renault az ipari kémkedési ügy miatt felfüggesztette állásából a cég három menedzserét, akik tagadták, hogy szabálytalanságot követtek volna el. A Renault beadványa nem nevezett meg egyetlen konkrét személyt, vállalatot vagy országot sem, ugyanakkor a francia sajtó korábban beszámolt arról, hogy vélhetően Kína áll a kémkedés mögött.
Peking ugyan tagadta, hogy része lenne az elektromos autó projekttel kapcsolatos adatok eltulajdonításában, de a lapjelentések szerint a többek között lichtensteini bankszámlákra érkező pénzek Kínából származnak. Mint arról korábban beszámoltunk, a francia ipari miniszter úgy fogalmazott: gazdasági háborúvá vált a Renault kém ügye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.