A Huawei a múlt hónapban indított eljárást a Motorola ellen, miután az amerikai konszern 1,2 milliárd dollárért eladta a Nokia Siemensnek a hálózati berendezéseket értékesítő üzletágát. A Motorola a Huawei partnere és így számtalan, a kínai cég tulajdonát képező ipari titkot kezel. A Huwe ezért a Nokia Siemensszel való üzlet bejelentését követően aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Motorola az új megállapodás nyomán egy harmadik félnek adhatja tovább ipari titkait.
A Huawei az AP tudósítása szerint csatát nyert azzal, hogy a chicagói bíróság a javára döntött, megtiltva a Motorolának az információk kiadását. A hírügynökség szerint az ügy jól mutatja, hogyan növelik globális jelenlétüket a kínai technológiai cégek. A mai döntés pikantériáját egyébként az adja, hogy a Huawei, a világ egyik legnagyobb hálózati berendezéseket forgalmazó cége az Egyesült Államokban eddig nemigen jutott jelentős szerephez.
Az amerikai döntéshozók nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozna előszeretettel zárnak ki kínai vállalatokat a pályázatokból, azzal érvelve, hogy a cégek – többek között a Huawei is – kapcsolatban állnak a kommunista ország hadseregével. A Huawei emiatt mondott le egy kisebb amerikai cég, a 3Leaf Systems megvásárlásáról a múlt héten, miután a szabályozó hatóság nem engedélyezte az akvizíciót.
A mai döntés érdekességét emeli, hogy jellemzően éppen a kínai vállalatokat vádolják ipari titkok ellopásával, az országban termelő cégek termékeinek szinte mindegyike megkapható illegális másolatban a kínai piacokon. Mi több, egy kínai város kifejezetten a nyugati mobiltelefonok hamisított változatainak eladására specializálódott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.