BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Állami pénzen épüljön a szélessávú internet!

Lezárult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nemzetközi hírközlési konferenciája csütörtökön. A találkozó középpontjában a Digitális Menetrend egyik kiemelt területe, a gyors és ultra gyors internet-hozzáférés elterjedésének elősegítése állt.

A fővárosban tartott rendezvényen számos elismert külföldi előadó mellett felszólalt Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációs államtitkára és Mátrai Gábor, az NMHH elnökhelyettese is.
 
Mátrai Gábor sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az Európai Unió Digitális Menetrendjének egyik fő célkitűzése, hogy a szélessávú internet minél több helyen és minél több embernek elérhető legyen.

A konferencia meghívott előadói között volt Joachim Haas. A Deutsche Telekom alelnöke arról beszélt, hogy Európában 300 milliárd eurót kellene költeni a szélessávú internet-hozzáférés fejlesztésére, amelyet az adott államoknak, illetve a magánszektornak közösen kell előteremteni. Érdekességként említette, hogy ennek az összegnek a 80 százaléka az építőmunkákra fordítódik. A hazai viszonyokról azt mondta, hogy Magyarország büszke lehet arra, hogy az infokommunikációs piac gyorsan növekszik, így a piaci verseny is kiemelkedő Magyarországon.

Abban a kérdésben, hogy kinek kell állnia a szélessávú internet-hozzáférés fejlesztésének költségeit, minden előadó egyetértett. Többen is hangsúlyozták, hogy azokban az esetekben, amelyekben a piaci szereplők nem vállalják a hálózat kiépítését - mert adott esetben nem érné meg nekik -, az államnak kell beavatkoznia. Ilyenek lehetnek például az alacsony népsűrűségű területek, vagy a gazdaságilag elmaradottabb régiók, hiszen ott lényegesen többe kerül a rendszer kiépítése, illetve jóval alacsonyabb a fizetőképes kereslet.
 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.