A tervezett lépés több nemzetközi ingatlanszakértő szerint is piacidegen és "kifejezetten hátrányos", alkalmazásával a Fővárosi Önkormányzat tovább nehezíti saját tulajdonú épületének hasznosítását, ezzel hátráltatva a projekt sikerét.
A Fővárosi Önkormányzat gyakorlatilag öngólt lő magának, amennyiben a Fővárosi Közgyűlés szerdán elfogadja a "technikai jellegűnek" mondott, az üzlethelyiségek bérbeadását módosító szabályokat. A módosítás fő eleme, hogy a Főváros tovább bonyolítja az egyébként is igen nehézkes kétfordulós pályázati rendszert azzal, hogy előre nagy összegű – három havi bérleti díj plusz áfának megfelelő – bánatpénzt kér a helyiségekre pályázóktól.
A bánatpénz bevezetése a cég szerint feltehetően Baross Pál önkormányzati ingatlanszakértőtől származik, aki az Allee bevásárlóközpont megvalósításában is részt vett. Több más szakértő szerint viszont a bánatpénz bevezetése "rendkívül nagy nehézségeket" fog okozni a főváros saját tulajdonában lévő létesítmény hasznosításában.
"A jelenlegi gazdasági helyzetben kifejezetten hátrányosnak, a bérbeadási tevékenységet gátló eszköznek tekintjük a bánatpénz bevezetését, tekintettel arra, hogy a jelen időszakban a budapesti piacon terjeszkedő cégek a korábbi időszakokra jellemző feltételeknél csak kedvezőbb feltételeken hajlandóak terjeszkedni, új üzlethelyiséget nyitni." – állítja Szabó Viktória a Cushman&Wakefield kiskereskedelmi részlegének vezetője.
"A CET projekt koncepcióját is figyelembe véve fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy mivel a bérlői összetétel elsősorban nem a nagyobb, nemzetközi divatláncolatok képviselőire koncentrál, a tipikusan keresett bérlők esetében – ha lehet – még nagyobb problémát látunk a további érdeklődések kapcsán, mivel az általunk keresett profilok sok esetben árérzékenyebb cégeket is jelentenek." – mondja az ingatlan bérbeadásával megbízott nemzetközi cég szakértője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.