Az AFP-nek nyilatkozó nyomozók úgy fogalmaztak: megdöbbentette őket, hogy a Renault milyen kevés bizonyítékkal szolgált az állítólagos kémkedéssel kapcsolatban. A francia autógyár azért tett feljelentést, mert állítása szerint ismeretlenek az elektromos autók gyártásával kapcsolatos ipari titkokat loptak el a cégtől.
A vállalat a hír napvilágra kerülésekor azonnal felfüggesztett állásából három menedzsert, akik egyébként kategorikusan cáfolták, hogy érintettek lennének a kém ügyben. A hír bejárta a világsajtót, a Renault-Nissan vezetője, Carlos Ghosn is közölte, hogy mindent megtesznek a cégcsoport adatainak biztonsága érdekében. A francia ipari miniszter egyenesen gazdasági háborúnak minősítette a kém botrányt, amellyel a helyi lapok kínai cégeket hoztak összefüggésbe.
A vád most mindenesetre összeomlani látszik, a nyomozók nem találták meg azokat az állítólagos svájci bankszámlákat, amelyekre a kémkedésért fizetett pénzek megérkezhettek. A nyomozók jelenleg nem látják bizonyítottnak az ipari kémkedés tényállást és az esetet inkább munkaügyi vitának tekintik.
Patrick Pelata, a Renault második számú igazgatója hétfőn a francia miniszterelnöki hivatalban tárgyalta meg a kémkedési ügyet és sajtóhírek szerint a megbeszélést követően elismerte, hogy a cég a belső konfliktusok kapcsán alkalmazott manipuláció áldozatául esett. Jean Reinhart, a Renault vezető jogásza ugyanakkor mai nyilatkozatában cáfolta, hogy a Renault manipuláció áldozatául esett volna vagy hogy maga próbált manipulálni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.