Ugyanakkor az IMF szerint a rekord magasságú globális élelmiszerárak vélhetően fennmaradnak, mert évekbe telhet, amíg a termelés reagál az ellátással kapcsolatos aggodalmakra. A globális búza, szója és cukor árak a Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint jövő évben csökkenhetnek.
Chicagóban például a határidős kukorica ára az elmúlt évben 92 százalékkal emelkedett, miután nőtt az élő állat iránti kereslet, a búza ára pedig 65 százalékkal szökkent fel, miután a tavalyi oroszországi és kelet-európai szárazság hatására ezek az országok az export visszafogására kényszerültek. Az ázsiai árvizek pedig a rizstermést korlátozták.
Az amerikai mezőgazdasági minisztérium becslése szerint a globális gabonakészletek 13 százalékkal csökkennek a legközelebbi aratás előtt. A FAO egyébként úgy becsüli, hogy az élelmiszertermelésnek 70 százalékkal kell növekednie 2010 és 2050 között, mivel a világ lakossága 9 milliárdra növekszik, a növekvő jövedelmek pedig a hús- és tejtermékek nagyobb mértékű fogyasztását idézik elő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.