Ezzel tovább erősödik az a kapcsolat, amelynek keretében három éve működik sikeresen kihelyezett tanszék a gyógyszergyárban, nő a korábban meghirdetett Ipari Gyógyszergyártás Szakkollégiumra jelentkező hallgatók száma. A félévente kiírt Teva ösztöndíj program is népszerű a vegyész, vegyészmérnök és biomérnök hallgatók körében, a program beindítása óta fogadott 30 hallgatóból, 18 diák az említett felsőoktatási intézményből érkezett.
A kihelyezett tanszéken az ipari gyakorlattal bővül a jelenlegi képzési struktúra, így hatékonyabbá válik a vállalati szakember-utánpótlás rendszerét és elkerülhető, hogy a hazai friss diplomások külföldön keressenek munkát maguknak. A 2010/2011-es tanévben a kezdeti 11- ről 72-re emelkedett a közös tanszék keretében órát látogató diákok száma – mondta Hegedűs Lajos, a Teva Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatója.
A Gyógyszeripari Kihelyezett Tanszék létrehozásával olyan világszínvonalú technológiával találkozhatnak a hallgatók, mely nemzetközi viszonylatban is csúcstechnológiának számít. Ugyanakkor a Teva segíti majd azt is, hogy a diákok olyan diplomamunka-témát válasszanak, amely akár segítheti a későbbi elhelyezkedésüket is. A frissen aláírt megállapodás az oktatáson mellett közös kutatási projektekés klinikai vizsgálatok végzését is jelenti.
A Teva 2010-ben több nagyobb beruházásba kezdett; 65 millió eurós befektetéssel megépült a Gödöllői Steril Központ. A debreceni telephely szilárd gyógyszergyártó- és csomagolási kapacitásának bővítésére pedig mintegy 77 millió euró értékben fektet be hazánkban. A MegaPlant projektnek köszönhetően a gyár a világ egyik legnagyobb tablettagyártó kapacitásával fog rendelkezni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.