Ausztria a két évvel ezelőtti harmadik helyről egyet hátrébb lépett. A sorrend utána Svédország, USA, Egyesült Királyság, Spanyolország, Kanada és Szingapúr. A közép-európai országok közül Csehország szerepelt a legjobban, igaz, 5 helyet hátrébb csúszva idén a 31. Szlovénia két helyet javítva 33., őt követi a helyezését megőrző Horvátország, 36. viszont a 16 helyet javító Montenegro.
Lengyelország 9 pozíciót javítva a 49., Szlovákia a 46. helyről az 54. helyre került, Románia pedig három hellyel lépett előre a 63. helyre. Az idei listában hattal több ország – Libanon, Zöld-foki szigetek, Ruanda, Irán, Kelet-Timor, Angola – szerepel, legrosszabbnak, vagyis 139.–nek Csádot minősítették.
Az elemzés megjegyzi, hogy néhány fejlődő ország a válság hatására is tudta tartani a beutazó turizmusát: míg Tajvan a 2008 nyarán indult közvetlen repülőgépjáratok révén számos kínai turistát vonzott, addig Bulgária a jó ár-érték arányú üdüléseivel sok nyugat-európai vendéget vonzott 2009-ben és 2010-ben is. E tekintetben megjegyzi Magyarországot is: hazánk elsősorban a forint árfolyama miatt számos egy napra érkező vendéget vonzott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.