A lépést elsősorban nem a kínaiak, hanem a nagy európai cégek kérték, hiszen az megdrágította a kínai és vietnami üzemekben bérmunkában gyártatott termékeiket – mondja a német iparági kapcsolatokkal rendelkező Berkovics Miklós, a több márkát importáló Garko Cipőkereskedelmi Kft. ügyvezetője hozzáfűzve: egyes cégek termelésük nagyobb részét vitték a Távol-Keletre, így a dömpingvám végül is visszafelé sült el. Amit az Unió nyert a réven, elvesztette a vámon.
Ami a legfelső kategóriát illeti, a nagynevű olasz luxusmárkák eddig sem vitték ki a termelést, és ezek üzletmenetét egyáltalán nem befolyásolják a vámmal kapcsolatos változtatások. Az európai középkategória minőségi szintjét már elérte Kína, de a prémium szegmensben még nem várható a megjelenése.
A cipő- és bőráru-nagykereskedő Hunita Kft. ügyvezető igazgatója, Kapás Szabolcs úgy véli, az alacsony minőségű termékeket – műbőr cipőt – gyártó cégek várhatóan újabb trükkökkel próbálkoznak majd, és ügyelnek arra, hogy cipőnként az alapanyag nagyobb hányada műbőr helyett (gyengébb minőségű) bőr legyen, így kedvezőbb tarifával vámolják el a szállítmányt.
A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.