Paul Ceglia azért perelte be a Facebook, hogy így szerezze meg a cégből a szerinte jogos részesedését. A vállalkozó azt állítja, hogy 2003-ban Mark Zuckerberg beleegyezett, hogy egy kisebb összeg fejében ráruházza az akkor még formálódó és később Facebook néven elindított cég felét. A Facebook jogászai most benyújtották az periratokat, amelyekben ugyan csalónak nevezik Cegliát, de beismerik: nem tudják, hogy az által bizonyítékként használt e-mailek valódiak-e.
A Business Insider emlékeztet arra, hogy a múlt hónapban a Facebook még hamisnak nevezte az e-maileket. Most viszont a pontos megfogalmazás szerint az alapító Mark Zuckerberg tagadja a vádakat, a Facebook pedig azért cáfolja a vádat, mert nem rendelkezik elegendő információval arra vonatkozólag, hogy a levelek valódiak vagy hamisak-e.
Az üzleti portál szerint ez azt jelenti, hogy a Facebook és Zuckerberg különböző tudással rendelkezik és mások az érdekeltségei. Ceglia egyébként mind Zuckerberg, mind a Facebook ellen indított pert és a két entitás nem egyezik. Mint hogy a közösségi portál azt állítja, hogy nem rendelkezik kellő információval, feltételezhető, hogy nem találtak ilyen leveleket Zuckerberg számítógépén.
Ennek két oka lehet: vagy hamisak az e-mailek vagy Zuckerberg még 2004-ben törölte azokat. A Business Insider szerint mindez azt mutatja, hogy Zuckerberg és a Facebook érdekei eltérnek egymástól, hiszen ha kiderül, hogy Ceglia e-mailjei valódiak és jelentős kártérítést érdemel, akkor a portál veszteségeihez maga az alapító is hozzájárult. A Facebook az eljárás megszüntetését kérte, erre azonban nem sok az esély, így következhet a bizonyítási szakasz. Nem lenne meglepő, ha az ügy nem kerülne bírósági szakaszba, hanem egy komoly összegben állapodnának meg Cegliával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.