A Civis Capital közleménye szerint az AES és a Civis Capital aláírta az AES Borsodi Energetikai Kft. teljes tulajdonjogának átruházásáról szóló megállapodást.
Mint az MTI beszámol, amennyiben a szabályozó hatóság jóváhagyja, és az ügylet sikeresen lezárul, a vevő tovább kívánja üzemeltetni a borsodi és a tiszapalkonyai erőművet, amelyek jelenleg nem termelnek.
Az AES magyarországi érdekeltsége, a Borsodi Energetikai Kft. március végén jelentette be, hogy felfüggeszti a 90 megawatt kapacitású, széntüzelésű Tiszapalkonyai Hőerőmű és a 71 megawatt kapacitású, biomasszafűtésű Borsodi Hőerőmű működését. A lépést a villamos energia nagykereskedelmi árának hosszú távú csökkenésével, a növekvő szén- és biomasszaárakkal, valamint a szén-dioxid-kibocsátási költségek növekedésével indokolták. A vállalat az erőművek leállítására vonatkozó hatósági kérelmek benyújtása mellett tárgyalásokat folytatott a létesítmények értékesítéséről a potenciális vásárlókkal. A mostani közlemény szerint ez járt sikerrel.
A vételárra és a dolgozók sorsára a közlemény nem tér ki. Ugyanakkor a cég vezetése korábban arról számolt be, hogy a Borsodi Erőműben működő üzemi tanács képviselőivel tárgyalnak arról, hogy döntés miként érinti a telephely 123 dolgozóját. Arról is szóltak, hogy terveikről tájékoztatták a tiszapalkonyai telephely 96 dolgozóját, és a tervek szerint a munkavállalók létszámát mintegy húsz főre csökkentik. Ezzel a létszámmal kívánják biztosítani a telephely őrzését és a szükséges karbantartást.
Az AES az erőműveket a magyar államtól 1996-ban vásárolta meg, és azóta folyamatosan, biztonságosan és megbízhatóan üzemeltette. Az amerikai befektető továbbra is üzemelteti a tulajdonában lévő 900 megawatt kapacitású gáztüzelésű Tisza II Erőművet Tiszaújvárosban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.