Márciusban is 26 százalékkal volt nagyobb az internetes álláskínálat, mint egy évvel azelőtt, illetve 5 százalékkal nagyobb, mint februárban. Februárban 8 százalékos volt a havi többlet. A januári havi visszaesés után február óta erős a föllendülés a tavalyi, gyakran 1 százalékot sem elérő havi növekmények után. A munkahelykínálat tavaly április óta nő éves összehasonlításban az EU-ban.
Az EU-ban áprilisban a szállításban és a logisztikában nőtt a leggyorsabban az álláskínálat, 63 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, és 61 százalékos többlettel erős második volt a márciusban 64 százalékkal győztes ipari termelés. A legkevésbé a közszférában, a mezőgazdaságban-halászatban, a pénzügyi szolgáltatásokban és a jogszolgáltatásban szaporodott a kínálat - éves összehasonlításban 4-8 százalék között -, és a művészetek, szórakoztatás, sport és szabadidő szektorban tovább csökkent, 15 százalékkal a márciusi 20 százalékos mínusz után.
Az Egyesült Államokról a múlt héten adtak jelentést: ott áprilisban 9 százalékkal volt több az interneten elérhető állásajánlatok száma, mint tavaly áprilisban, illetve 7 százalékkal több, mint márciusban. Márciusban is közel 9 százalékos volt az éves és 5 százalékos a havi növekedés.
Az Egyesült Államokban az éves növekedési ütem jelentős elmaradása - sok egyéb adat mellett - szintén magyarázza, miért halogatja az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) a kamatemelést, amelyet az Európai Központi Bank (EKB) már áprilisban megkezdett. A Fed törvényi megbízatása ugyanis - eltérően az európai jegybankokétól - nem csupán az árstabilitás őrzésére szól, hanem kifejezetten a maximális foglalkoztatás elősegítésére is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.