"A fogyasztók többet fizetnek majd az áramért és számtalan cég újra átgondolja, hogy megfelelő hely-e a számára Németország" – fogalmazott a Süddeutsche Zeitungnak adott interjújában az RWE feje. Jürgen Großmann úgy látja, hogy a német kormánynak az a döntése, mely szerint az ország 2022-re teljesen felszámolja az atomenergiától való függését, veszélyezteti Berlin gazdasági vezető szerepét.
A német kormány a fukusimai katasztrófa után zárta le az ország hét legrégebbi atomerőművét és a tervek szerint a következő tíz évben fokozatosan lekapcsolja a hálózatról az összes többi létesítményt is – az öregebbtől a fiatalabb felé haladva. A döntés előtt az ország áramfogyasztásának negyedét adta az atomenergia, az RWE pedig négy erőművet üzemeltet Németországban. A vállalat a kormány lépését követően pert indított a német állam ellen.
A szakértők vélemény eltér azzal kapcsolatban, hogy megoldható-e a teljes atomstop problémamentes bevezetése. Großmann viszont határozottan állítja, hogy áramszüneteket okozhat az átállás, mivel Németország villamos áram hálózata eleve túlterhelt. Emellett a cégvezető a leendő áremelkedések miatt olyan cégek leépülésére számít, mint a BASF vagy a ThyssenKrupp. Megfogalmazása szerint ezeknek a konszerneknek egész ágazatokból kell kiszállniuk, ami pedig Németország iparának visszafejlődéséhez vezethet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.