A megállapodás értelmében az új szabályok szerint valamennyi élelmiszer csomagolásán meg kell jeleníteni az energia-, só-, cukor-, fehérje-, szénhidrát- és zsírtartalomra, ez utóbbin belül kifejezetten a telített zsírsav tartalomra vonatkozó adatokat. Az új élelmiszercímke a termék eredetét illetően is részletesebb adatközlést követel meg.
A jövőben kötelező lesz feltüntetni a származási országot a sertés-, marha-, bárány- és kecskehús, valamint a baromfi esetében is. A tápanyagtartalomról tájékoztató adatokat azonban nem a termék csomagolásának legszembetűnőbb oldalán kell elhelyezni, a szeszes italokon pedig egyáltalán nem kell feltüntetni a tájékoztatást. Az úgynevezett alkopop italokra – alacsony alkoholtartalmú, édesített szeszes italok – a tagállami kormányok eredetileg ki akarták terjeszteni a címkézési kötelezettséget, végül azonban nem került be a szabályozás hatálya alá ez a termékcsoport.
A kezdeményezésnek elsősorban egészségügyi indokai vannak. A megállapodás az unió lakosainak körében egyre elterjedtebb és egyre nagyobb problémát okozó túlsúlyosság elleni küzdelem része. A részletesebb adatközlés célja, hogy a tájékoztatással hozzásegítsék a fogyasztókat ahhoz, hogy minél megalapozottabb döntést hozhassanak.
A változás azonban csak a mennyiségek részletesebb közlését teszi kötelezővé, az arányokét nem.
A megállapodás értelmében nem lesz ugyanis kötelező az irányadó napi bevételi érték (INBÉ) néven és ajánlott napi bevitel (RDA) néven is ismert tájékoztatás a só-, zsír-, cukor- és energiatartalomról. A százalékos bontású kimutatás feltüntetése önkéntes lesz, igaz, a tagállamok az uniós szabályoknál szigorúbb szabályozással is élhetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.