A fejlesztés az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával készült, működésével egységes és hiteles törzsadatbázist hoznak létre az egészségügyben. Az új informatikai rendszer összekapcsolja a tisztiorvosi szolgálatot külső intézetekkel és hatóságokkal, köztük a Magyar Államkincstárral, az Országos Mentőszolgálattal, az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral, az Országos Meteorológiai Intézettel, valamint a szolgálat felügyelete alatt működő intézetekkel.
Így az Országos Tisztiorvosi Hivatal naprakész információkat kap a kórházak, szakrendelők és háziorvosi szolgálatok gyógyítási tevékenységéről, kapacitásairól. Felgyorsul az oltóanyag-logisztika, a fertőző betegségek bejelentése, az influenza terjedésének követése, amely a munkáltatók számára is fontos.
Kérdésünkre, hogy a 6800 háziorvosi praxis eltérő színvonalú informatikai rendszere képes lesz-e kapcsolódni a 21. századi technikához, a szakember úgy válaszolt: a háziorvosok alapellátási szoftverfejlesztőivel felvették a kapcsolatot, ők képesek a meglévő rendszerekre rátelepíteni az ÁNTSZ-programot. A háziorvosok nem kapnak új feladatot, csupán az eddigi kötelező jelentéseik módja változik, egyszerűsödik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.