Ma tárgyal az Est Media igazgatósága a július végén már jelzett tőkebevonásról, azon belül is a készpénzes tőkeemelés, az akvizíciós lépések és szállítói konverzió pontos részleteiről. Így ma születhet meg a döntés arról is, hogy hogyan folytatódhat a Sziget Kft. megvásárlására vonatkozó tranzakció, amely idén tavasszal megrekedt. Ezzel kapcsolatban lapunk úgy tudja, hogy sikerült az Est Media vezetésének megállapodnia a szigetesekkel. Megnehezítheti viszont a tervezett tőkebevonást az, hogy a napokban 200 forintos névértéke alá esett az Est Media árfolyama, ugyanis a névérték alatt nem lehet alaptőkét emelni és részvényt kibocsátani. Megkerestük ezzel kapcsolatban a cég vezetését, de lapzártánkig nem reagáltak arra, hogy mindez hogyan érintheti a tőkeemelést és részvénykibocsátást, illetve, hogy milyen lépéseket terveznek emiatt.
Az Est Media szeptember 8-án közölte, hogy az alaptőke-emelés pontos részleteit az igazgatóság 2011. szeptember 14-ig, azaz a mai napig határozza majd meg. A részvényeseket az alaptőke-emelés során pénzbeli hozzájárulás eredményeként kibocsátandó részvények átvételére elsőbbségi jog illeti majd meg, amelynek gyakorlására azok válnak jogosulttá, akik szeptember 14-én a társaság részvényesei lesznek. Egyúttal a Sziget Kft. megvásárlására vonatkozó tranzakció során 2011 tavaszán esedékessé vált vételárrészlet megfizetésének szeptember 9-i póthatáridejét szeptember 15-re módosították. Erre azzal összefüggésben került sor, hogy a tőkebevonás egyik eleme és célja az akvizíciós szerződések olyan módosítása, hogy az Est Media Nyrt. Sziget Kft.-ben meglévő szavazati joga ne csökkenjen 51 százalék alá.
Néhány nappal korábban, az Est Media augusztus 31-én tartott rendkívüli közgyűlésén döntöttek az alaptőke egy részvényre vetítve 1000 forintos névértékről 200 forintos névértékre történő leszállításáról, valamint az új igazgatósági tagok – Pankotai Csaba és Kovács András – megválasztásáról. A közgyűlés egyben felhatalmazta az igazgatóságot, hogy alaptőke-emelést hajtson végre. Mint azt lapunknak a közelmúltban adott interjújában Balázs Csaba, az Est Media Nyrt. elnök-vezérigazgatója elmondta, a névérték leszállítása technikailag volt szükséges, mert nyáron bőven az 1000 forintos szint alatt volt a papírok árfolyama, viszont névérték alatt nem lehet alaptőkét emelni és részvényt kibocsátani. Az alaptőke zártkörű felemelésére a cégcsoport szállítói és hitelállományának rendezése, valamint a fő tevékenységet támogató akvizíciók megvalósítása érdekében van szükség. Balázs Csaba akkori közlése szerint ennek mértéke nagyjából kétmilliárd forint, amelyből 400-600 millió forintos készpénzes tőkebevonásra számítanak intézményi befektetőktől. Mintegy 350 millió forintot tesz ki a szállítói követelések részbeni tőkekonverziója, a fennmaradó rész apport lesz. Ez nagyrészt a romániai Sapte Seri és a bolgár Programata lapcsalád akvizícióját, valamint az Exit magazin teljes felvásárlását takarja, amelyet részvényekkel fizetnének ki. Részvényekkel fizetnének azért is, hogy megmaradjon az Est Media 51 százalékos tulajdonrésze a Sziget Kft.-ben. A reorganizáció után a 40 milliós magyar, román és bolgár piacot lefedő out-of-home médiavállalatként funkcionálna az Est Media.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.