A forrást a PortfoLion az Európai Unió Jeremie kockázati tőkeprogramja keretében biztosítja. A szeptember 1-én aláírt szerződéssel az egész régió legnagyobb szabású tranzakciója valósul meg a mobile payment üzletágban. A Cellum által fejlesztett technológia eladható külföldön, ami megtérülő, stratégiai befektetést jelent az OTP-csoporthoz tartozó PortfoLionnak. A tőkebefektetés elsődleges célja a Cellum nemzetközi terjeszkedésének elősegítése. A szerződés értelmében bizonyos feltételek teljesülése esetén az idei tranzakciót hasonló nagyságrendű befektetés követi majd.
A Cellum csoport a mobil kereskedelem és mobil fizetés területén fejleszt új technológiákat. Inotay Balázs a társaság alapítója, a Cellum Global Zrt. stratégiai igazgatója a tranzakció kapcsán elmondta, hogy a mobile payment az egész világon az infokommunikáció leggyorsabban fejlődő szegmense, ezen a piacon jár élen Magyarországon a Cellum:
A Cellum csoport többségi tulajdonosi köre a hatékony nemzetközi piacra lépés érdekében megalapította a Cellum Global Zrt-t. A társaság elnök-vezérigazgatójának Kóka János informatikai vállalkozót, korábbi gazdasági minisztert kérték fel, akinek első számú feladata a nemzetközi akvizíciók irányítása lesz. Kóka János erről így nyilatkozott: „A Cellum az elmúlt évben kezdte meg nemzetközi terjeszkedését a térségben, előrehaladott tárgyalásokat folytat egyebek között osztrák, orosz, román, grúz, albán és bulgáriai partnerekkel. A friss tőke segítségével a társaság képes lesz megerősíteni nemzetközi pozícióját, annak érdekében, hogy három éven belül egész Közép-Kelet Európa meghatározó mobile payment cége legyen.”
A tulajdonosok az év első felében ajánlattételre kértek fel neves magyarországi és nemzetközi tőkealapokat a Cellum biztonságos mobilfizetési technológia nemzetközi terjesztésének finanszírozása érdekében. Három ajánlattevő közül választották ki a PortfoLion tőkealap-kezelőt, amely az Európai Unió JEREMIE alapjának partnereként üzleti terveket és piaci ötleteket támogat a megtérülés reményében. A tőkebefektetéshez felhasznált pénzt részben az EU finanszírozza közvetlen brüsszeli forrásból, magyar költségvetési forrás nincs a támogatásban.
Oszkó Péter a PortfoLion Zrt. elnök-vezérigazgatója ismertette a tőketámogatási konstrukció lépéseit: „A feltőkésítési folyamattal a PortfoLion tulajdonosa lett a Cellum Global Zrt-nek. A Cellum csoport tulajdonosai első lépésben a technológia nemzetközi felhasználói jogait apportálták az új cégbe, a PortfoLion pedig a tőkét. A szerződés 2012-ben újabb tőkeemelés opcióját is tartalmazza, a társaságba akkor a tervek szerint bekerülnek a cégcsoport egyéb cégei is. A PortfoLion az üzletrészét értékesítve, 5-6 év múlva száll ki a cégből, a reményeink szerint az elvárt, vagy a feletti hozamot realizálva.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.