A Bloomberg szerint Európa legnagyobb energiatermelője két volt biztonsági szakembert, egy hackert és egy magánnyomozót bízott meg azzal, hogy kémkedjék a Greenpeace International franciaországi tevékenysége után. A hackerek feltörték a szervezet egyik tagjának számítógépét abban az időben, amikor az atomenergia-kitermelés fejlesztéséről folyt a vita. A Nanterre-i bíróságon folyó eljárásban az ügyész 1,5 millió eurós bírság kiszabását követelte és szabadságvesztést kért az EDF két biztonsági vezetőjére. A Greenpeace ezen kívül 8,3 millió eurós kártérítést is követel a francia cégtől. Az EDF tagadja, hogy illegális tevékenységre adott volna megbízást a Greenpeace ügyében.
A szervezet franciaországi ügyvezető igazgatója, Pascal Husting állítása szerint a céljuk az, hogy bebizonyítsák: az atomenergia és a demokrácia nem fér meg egymással, a környezetvédő szerint ugyanis a nukleáris energia sarkallja ilyen viselkedésre az energiacégeket.
Az EDF és a Greenpeace évek óta hadilábon állnak egymással Franciaország energiatermelésével kapcsolatban, amelynek több mint a háromnegyedét nukleáris energia adja. A fukusimai katasztrófa után az atomenergia ismét érzékeny témává vált, az ellenzéki politikusok egy része azt követeli, hogy vizsgálják felül a nukleáris energiaforrások használatát az országban.
Elemzők szerint ugyanakkor a kémügy gyakorlatilag nem lesz hatással Európa legnagyobb áramtermelőjének imázsára, az ügy teljes mértékben Franciaországra koncentrálódik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.