A bécsi repülőtér, a Raiffeisen Zentralbank és különösen a Meinl Bank került a legnagyobb nyomás alá a 2006-ig visszanyúló ügyben.
A gyanú szerint Mikulás Dzurinda, az akkori miniszterelnök, jelenleg külügyminiszter vezette jobbközép kormánykoalíció tagjai szövetkeztek a szlovák Penta pénzügyi csoporttal a privatizációs szerződések kapcsán, aminek révén jelentős mennyiségű kenőpénz vándorolt az érintett cégekhez. A szlovák titkosszolgálat lehallgatta az ezzel kapcsolatos beszélgetéseket és ezzel beindította a nyomozást a több százmillió eurós ügyben - írja a Die Presse.
A rögzített beszélgetések egyik fontos témája a pozsonyi reptér eladása volt, aminek kapcsán a Penta megvesztegetési pénzekkel elérte, hogy a privatizációhoz a Meinl Bankot kérjék fel tanácsadóként. A két cég között régóta állt fenn szövetség, hiszen 2003-ban együttműködtek a Banka Slovakia megvásárlásakor is. Jaroslav Hačák, a Penta vezére egyébként a Meinl Bank offshore alapját is kezeli. A gyanú szerint a kormánypártoknak nyújtott illegális kedvezményekkel érte el a két cég a privatizációs győzelmet.
A Meinl Bank cáfolta az állításokat, a bécsi reptér pedig állította: nem történt kifizetést a Penta részére. A Penta kitalációnak nevezte a jegyzőkönyvek állításait, de aligha valószínű, hogy a dokumentumok nem hitelesek. Az illetékes bíróság megerősítette, hogy engedélyezte a lehallgatást és Caroll Mitrik, a szlovák titkosszolgálat akkori vezetője egy parlamenti bizottság előtt állította, hogy valóban lezajlott a lehallgatás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.