A projektre – amelynek keretében 2100 bázisállomást újítottak fel, s közel 110 új állomás létesítettek – több 10 milliárd forintot költött a Vodafone. Ehhez adódik még hozzá a 900 megahertzes frekvenciasávra kiírt árverésen elnyert 2 megahertznyi frekvenciáért fizetett bő 15,7 milliárd.
Beck György jelezte: a modernizáció eredményeként jelenleg már 673 településen érhető el a Vodafone leggyorsabb mobil-adatátvitelt biztosító szolgáltatása. Ezeken a területeken a szolgáltató másodpercenként 21,6 megabites maximális letöltési sebességet biztosít, 21 nagyvárosban – köztük Budapesten – pedig ennek az értéknek a duplájára, 42 Mbit/sec-ra növelték a letöltési sebességet.
A projekt zárását követően a Vodafone a lakosság 99 százalékát lesz képes lefedni, a vállalat azonban a lefedetlen egy százalék számára is kínál megoldást. Döbrőssy Gábor, a Vodafone műszaki vezérigazgató-helyettese jelezte: a jövőben a lakossági ügyfelek számára is elérhetővé teszik a cég által forgalmazott úgynevezett minibázisokat, amelyekkel azokon a fennmaradó területeken is biztosíthatják a megfelelő kapcsolatot, ahol a fejlesztések ellenére sem lehet kiváló beltéri 3G-lefedettséget elérni.
A cég ezeket az eszközöket vállalatok számára már tavaly április óta értékesíti, mostantól pedig a lakossági ügyfelek is megvásárolhatják.
A mobilinternethez kapcsolódó fejlesztések a mobilpiaci verseny központi elemévé váltak. A Telenor decemberben jelentette be, hogy fél évvel a tervezett előtt befejezte új generációs mobilhálózatának kiépítését, míg a
T-Mobile január elején indította el 4G/LTE kereskedelmi szolgáltatását Budapesten.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.