Mindez azt jelenti, hogy a technológiai szektorban zajló szabadalmi háború egyik legkomolyabb ütközete szerencsés esetben akár három hónapon belül lezárulhat. Bár feltehetőleg naivitás lenne azt hinni, hogy egy Apple és a Samsung megállapodása fordulatot hozhat abban a szektorban, amelynek a cégei jelenleg több száz szabadalmi perben vesznek részt, bizonyos szempontból mégis áttörést jelentene az egyezség.
Az elmúlt hónapokban ugyanis a szakértők nagy része biztosra vette, hogy ez az év a szabadalmi háborúról szól majd, s a közelmúltban megjelent elemzésekben a fegyverszünet lehetősége a legritkább esetben sem merült fel. Persze nem is utalt semmi arra, hogy a cégek hajlandóak lennének felhagyni a pereskedéssel. Az ágazat vezető szereplői ugyanis sorra indították egymás ellen a szabadalmi eljárásokat, sok esetben nem is feltétlenül csak azért, hogy pénzt csikarjanak ki a konkurensből, hanem hogy késleltessék a konkurensek termékeinek piacra dobását, vagy hátráltassák a már piacon lévő készülékek értékesítését, így előnyt szerezve maguknak.
Ezzel párhuzamosan a vállalatok az elmúlt hónapokban is folytatták a szabadalmak gyűjtögetését. Azt követően, hogy a Google tavaly 12,5 milliárd dollárért megvette a Motorolát, legutóbb alig több mint egy hete a Microsoft adott 1 milliárdot az AOL internetes óriáscég mintegy nyolcszáz szabadalmáért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.