A hitelminősítő hangsúlyozta, hogy a Michelin működése jelentősen erősödött az elmúlt két évben, és képes fenntartani hitelképességét, különösen speciális termékkínálatának és a gumiabroncsok prémium szegmensében betöltött vezető szerepének köszönhetően. Az utóbbiak révén a Michelin adó előtti eredményének (EBIT) 60 százaléka árbevételének 25 százaléka után képződik.
Éppen emiatt kérdezi befektetői nevében a Morgan Stanley, hogy van-e értelme annak, hogy 8 millió helyett 12 millió darabra emeljék az olcsó abroncsokat gyártó szerbiai Michelin-üzem teljesítményét 170 millió eurós költséggel. "Kis beruházás a cégnek, nagy kérdés a befektetőknek" – írja a Morgan Stanley elemzője, rámutatva, hogy a cégnek inkább a gyorsan növekvő, nagyobb profittal kecsegtető termékekre kellene összpontosítania a kis árrésű, olcsó abroncsok kapacitásfejlesztése helyett.
Mindazonáltal a Belgrádtól 300 kilométerre, délre lévő Pirot városban lévő Tigar Tyres üzemben 200 munkahelyet teremt a beruházással Michelin, amely közel 100 millió euróért adta el régi 12 ezer négyzetméteres irodaházát Párizsban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.