A Picken márkájú, kínai eredetű, gyerekeknek készített kabátokat a fulladás veszélye miatt vonta ki a magyarországi forgalomból a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság. Szintén a termék eltávolítása mellett szólt, hogy a kapucni összehúzására alkalmas madzagok beakadhatnak valamibe és elránthatják a gyereket. Ugyanez volt a helyzet az Aquamarine gyártmányú, szintén kínai gyerekkabátok esetében is. A Berghaus márkanévvel ellátott lányka kabátok gyártási helye ismeretlen, az viszont biztos, hogy a nem megfelelően rájuk rögzített húzózsinórok sérülésveszélyt jelenthetnek.
A Rapex eheti jelentésének tanúsága szerint a magyarországi riasztások mellett Franciaországból, Hollandiából, Spanyolországból és Németországból is kivontak veszélyes termékeket. Az áruk között több játék, lámpa és kozmetikum is található.
Ismert márkás termékek is szerepeltek az eheti listán, a Volkswagen összesen 47 Crafter típusú kisteherautót hívott vissza saját elhatározásából, miután kiderült, hogy a jármű hátuljában bizonyos csavarok meglazulhatnak. Az erre vonatkozó jelzés Spanyolországból érkezett csakúgy, mint a Kawasaki önkéntes visszahívása. A japán motorgyártó hat típust rendelt vissza a lábtartó esetleges leszakadásának veszélye miatt. A Honda brit gyártású CR-V kocsikat hívott vissza a fényszórók hibája miatt, a Toyota pedig dél-amerikai gyártású Hilux terepjárókat javított ki Portugáliában, miután felfedezte, hogy bizonyos esetekben hibás értékeket jelezhet a kilométeróra.
Végül a márkás áruk között utolsóként az Ikea vásárolja vissza Lengyelországban a SÄNDA típusú lámparögzítő síneket, amelyek a nem megfelelő földelés miatt áramütéshez vezethetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.