A napirendi javaslat szerint az eseti bizottság meghallgatná Simor Andrást mint a Deloitte Magyarország Kft. volt elnök-vezérigazgatóját, valamint Burai-Kovács Jánost, a Burai-Kovács Ügyvédi Iroda tulajdonosát, Jakab Ágostont, az American Apraisel vagyonértékelést végző cég képviselőjét, Leonov Pétert, az AirBridge - Malév Zrt. tulajdonosát és Borisz Abramovicsot, az AirBridge Zrt. tulajdonosát, írja az MTI híre alapján a HVG.
A Malév három privatizációs kísérlete során a Deloitte volt az ÁPV Zrt. tanácsadója, amelynek vezérigazgatója akkor Simor András jelenlegi jegybankelnök volt.
Az iho.hu közlekedési szakportál információja szerint Borisz Abramovics a bizottság elnökének címzett levelében azt írja, hogy egykori Malév-vezetőként fontosnak tartja, hogy a légitársaság csődjéhez vezető út állomásait, a vizsgált időszak intézkedéseit, a felelősség kérdéskörét "megnyugtatóan tisztázni tudják". Ez "elengedhetetlen" ahhoz, hogy "kik, mennyit tettek a magyar légitársaság felvirágoztatásáért, később csődjének elkerüléséért - vagy épp ennek ellenkezőjét." - idéz Abramovics leveléből az iho.hu. Abramovics nemzetközi üzleti érdekeltségeivel kapcsolatos elfoglaltságaira hivatkozva nem kíván részt venni a meghallgatáson, de írásban válaszol a feltett kérdésekre.
A bizottság eddig a privatizációs szervezet korábbi vezetőit, a Malév egykori vezérigazgatóját, Gönci Jánost, valamint a Malév privatizálására létrejött projektcég, az AirBridge Zrt. alapító tulajdonosát hallgatta meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.