A lapkák gyártásában globálisan vezető Taiwan Semiconductor (TSM, TSMC) nehezen birkózik meg az óriási kereslettel, az olyan partnerek, mint a Qualcomm vagy az AMD pedig eldönthetik, hogy bővítik-e forrásaikat vagy részben visszatérnek a 40 nanométeres verzióhoz.
A TSMC 19-21 százalékos értékesítési növekedésre számít a 28 nanométeres szegmensben és a rivális UMC szintén 15 százalékosra becsüli az eladások emelkedését. A Morningstar elemzése szerint a helyzet még érdekesebb lesz, miután az UMC csak az év vége felé kezdi gyártani a 28 nanométeres chipeket, a TSMC-nek pedig szintén hónapokig tart majd a kapacitások bővítése. A TSMC ügyesen kihasznált hatalmas termelési képességét az elmúlt években és az elemzők szerint ez a következő években is így marad. Rajtuk kívül az UMC, a Samsung és GlobalFoundries rendelkezik elég kapacitással ahhoz, hogy technológiailag az élvonalban maradjon, az UMC-nek pedig igyekeznie kell, ha továbbra is a második helyen akar maradni.
A legtöbb érintett vállalat már jelezte, hogy 2012 második felében meg kell birkóznia a csiphánnyal. A Qualcomm eddig is több beszállítóval dolgoztatott, ugyanakkor az a tény, hogy integrált processzorokat forgalmaz, megnehezíti a dolgát. A vállalat a hiány fényében külön értékesít majd csipeket, amelyek nagyjából megfelelnek az integrált Snapdragonoknak.
Az AMD és az Nvidia egyaránt a TSMC platformra építi processzorait, így nem lesz könnyű dolga, előbbi a Southern Island, utóbbi a Kepler processzorok tekintetében néz szembe a gyengébb kínálattal. Mindenesetre a Samsung szinte biztosan profitál a helyzetből; a világ legnagyobb memóriacsip-gyártója szinte biztosan növeli a kapacitásait, főleg, mivel a pletykák szerint a Qualcomm, az Nvidia és az AMD is fontolgatja, hogy hozzá fordul segítségért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.