A Jones Lang LaSalle 60 ország előzetes adatain alapuló piackutatása pozitív képet fest a kereskedelmi ingatlan befektetési piac előző negyedéves aktivitásáról, hiszen 10 százalékos növekedést jelez az első negyedévhez képest. Az időszakban 103 milliárd dollár volt a befektetési volumen, ami annak is köszönhető, hogy a befektetők a saját tőkén kívül egyre inkább felhasználnak más eszközöket is.
Az ázsiai és a csendes-óceáni térségben, Európában, Közel-Keleten és Afrikában (EMEA), valamint Amerikában is a befektetési aktivitás növekedését regisztrálták az első negyedévihez képest. Az előző év azonos időszakához viszonyítva már változatosabb képet mutatnak a piacok: csak az ázsiai és csendes-óceáni térségben mutatkozik növekedés a befektetési volumenben. Az a pozitív hozzáállás, ami 2011 első felében megfigyelhető volt – amikor az egyes országok kormányai javában dolgoztak a válság kezelésén –, nem volt fenntartható a folyamatos hitelpiaci és gazdasági növekedés miatti aggályok miatt, így ahhoz az időszakhoz képest 9 százalékkal alacsonyabb az idei első féléves tranzakciós érték.
Jelenleg a befektetési piac egyik változatlan tényezője a jelentős készpénz tőkével rendelkező vásárlók befolyása a központi piacokon. A hír, mely ebben a negyedévben látott napvilágot – miszerint a bankok kivonulnak a kereskedelmi ingatlanok finanszírozásából, és a helyüket átvevő pénzintézetek a szükséges hitelnek csak a töredékét biztosítják – azt erősíti meg, hogy a magántőkések, az intézményi befektetők és a jelentős magánvagyonnal rendelkező személyek lesznek továbbra is a dominánsak a befektetési piacon főként a szorult helyzetbe került eladók és fejlesztők rovására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.