Joe Sullivan elmondása szerint a Facebook egyrészt bizonyos gyanús szókapcsolatokat figyel, másrészt azt is tekintetbe veszi, milyen kapcsolatban állnak egymással az érintettek. Így a kockázati listán magasabb szintre kerülnek azok, akik nem egymás barátai a portálon, csak a közelmúltban kötöttek barátságot vagy nincsenek közös ismerőseik. De a jelentős korkülönbség, illetve a felhasználók tartózkodási helye is számít a Facebook kémrendszerében.
A CNET idézi Sullivan nyilatkozatát, amely szerint a rendszer igen alacsony tévedési rátával dolgozik, a keresett kifejezések gyűjteményét a korábbi bűnelkövetők által használt szavakból állították össze. A portál egyébként már segítette a hatóságokat; eddig hatvankét fotót üzenetet és egyéb adatot küldött el a hatóságoknak egy gyilkossággal gyanúsított felhasználóról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.