Azt, hogy ki szeretné ezt az adózási formát vállalni, és ki maradna a már meglévő adózási formák mellett, a kis cégek, valamint az egyéni vállalkozók maguk dönthetik el. A tételes adó havi összege a bejelentett főállású kisadózó után 50 ezer forint, főállásúnak nem minősülő kisadózó után pedig havi 25 ezer forint lehet.
Ez viszont csak egy értékhatáron belül lesz így: ha a kisadózó vállalkozás bevétele meghaladja a 6 millió forintot, az azt meghaladó rész után az adó mértéke 40 százalék lehet. Az adónak ezt a részét a tételes kisadótól függetlenül kell megfizetni. A kisvállalati adó alapja az adózó pénzügyi vagyonának realizált változása, növelve a személyi jellegű kifizetésekkel.
A kisadóval kiváltják a vállalkozás profitját terhelő adókat és a bérek után fizetendő közterheket, így a társasági adót, az osztalék utáni egészségügyi hozzájárulást és a szociális hozzájárulási adót. A tételes adó megfizetésével a főállású kisadózó a társadalombiztosítást is letudja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.